news

ZAJTRA BUDE / ARTA PIEŠŤANY

http://pavolprekop.kamikadze.sk/?p=881

Výstava Zajtra bude je pokračovaním aktivít umeleckého projektu, ktorý vznikol minulý rok ako otvorená a fluentná platforma pre umenie a jeho hraničné polohy v priestoroch budovy ARTA na Kollárovej ulici v Piešťanoch. Celý názov projektu Dnes je. Zajtra bude je odvodený z tabuľky nájdenej po bývalých nájomcoch objektu, ktorý v priebehu histórie menil kontext svojho… Read more »

Prekopreteky

http://pavolprekop.kamikadze.sk/?p=702

Ak je víťaz len jeden, sú všetci ostatní porazení? Preteky sú fyzicky, psychicky aj finančne mimoriadne vyčerpávajúce. Samotný akt súťaže sa odohráva väčšinou len v rámci veľmi krátkeho časového úseku, do ktorého pretekár sústredí všetky svoje schopnosti a skúsenosti, ktoré nadobudol dlhodobým a úmorným tréningom. Po podaní výkonu je zväčša absolútne vyčerpaný a jeho regenerácia… Read more »

Lokál

http://pavolprekop.kamikadze.sk/?p=653

Vernisáž a happening “Lokál”, ktorý mapuje príbeh vzniku umeleckého diela až po jeho slávnostné odhalenie. http://klubluc.sk/galeria/1613/23_3_2017/lokal-vernisaz-happening.html   Top Ten Inactive Volcanoes Pavol Prekop 2017

TOG_THER

http://pavolprekop.kamikadze.sk/?p=627

tog_ther ! Fill in: e or a Jewellery exhibitions are often presented in sterile glass cabinets. This leads to a distance between object and viewer and limits the freedom, which could develop in this sensual encounter, to small showcases. At the exhibition tog_ther !, curated by Gisbert Stach and Rose Stach, this is different. Here,… Read more »

BLESKOVÉ ŠPERKY

http://pavolprekop.kamikadze.sk/?p=578

Tlačová správa k výstave Názov výstavy: Bleskové šperky Autor: Pavol Prekop Kurátor: Omar Mirza Adresa: Galéria HotDock (Sklad 17), Horárska 12, Bratislava Otvorené pondelok až piatok od 10:00 do 17:00, alebo po dohode s autorom na tel. čísle 0905185066 Trvanie výstavy: 13. – 23. 9. 2016 Vernisáž: 13. 9. 2016 o 19:00 Finisáž: 22. 9…. Read more »

On the elementary power of jewellery oder Schmuck als Urgewalt

http://pavolprekop.kamikadze.sk/?p=568

  Gisbert Stachs installation at the MaximiliansForum_Schaufenster shows examples of his „Baumketten/Tree-necklaces“, where he puts pearl necklaces around young tress. In the growth process the necklaces become overgrown and inseparably connected to the trees. Inside this „wood“ two video works are shown – „Sparkling Diamond“ by Gisbert Stach and „25km?“ by Pavel Prekop/Jana Minarikova. Both… Read more »

Falling Cabinet

http://pavolprekop.kamikadze.sk/?p=549

    Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy Falling Cabinet ALLA(SE), Dialogue Collective(UK),Die Slovakische Schmuckmannchaft(SK) kurátor, Pavol Prekop 9.10. 2014, 18:00 Galéria Médium Hviezdoslavovo nám. 18, Bratislava výstava potrvá do 26. 10. 2014

šperk stret 2014

http://pavolprekop.kamikadze.sk/?p=538

    Ateliér s+m+l_XL Kov a šperk na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave Vás pozýva na 6. ročník medzinárodnej konferencie súčasného šperku ŠPERK STRET 8. – 10. október 2014 Šiesta medzinárodná konferencia súčasného šperku v Bratislave _ Šperk Stret´14, ktorú organizuje ateliér s+m+l_XL Kov a šperk na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, nadväzuje na tradíciu rozvíjania povedomia o… Read more »

VESMIR & Co

http://pavolprekop.kamikadze.sk/?p=529

   

HALA 2014

http://pavolprekop.kamikadze.sk/?p=522

Viac informácií nájdete na www.halamerina.sk a na facebooku www.facebook.com/HalaMerina.